O mnie

To ja, Aneta Lissy-Kluczny!

Urodziłam się w Opolu, czyli w miejscu, które często bywa nazywane stolicą polskiej piosenki. Muzyka miała jednak ogromne znaczenie nie tylko dla tego miasta – w moim życiu również odegrała ważną rolę. Przygodę z nią rozpoczęłam nauką gry na fortepianie w Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu. Moją prawdziwą miłością stał się jednak śpiew, którego uczyłam się w tej samej placówce artystycznej, a następnie kontynuowałam na Akademii Muzyczno-Artystycznej w Wiesbaden (Niemcy).

Do Niemiec wyjechałam…

…zaraz po ukończeniu III Liceum Ogólnokształcącego w Opolu. Zawszę będę mile wspominać pobyt u naszych sąsiadów.
To właśnie tam poznałam wielu wspaniałych ludzi z różnych stron świata. W Niemczech ukończyłam również studia na Fachhochschule Wiesbaden, a później pracowałam z dziećmi i młodzieżą w kilku placówkach edukacyjnych.

Po 10 latach…

…pobytu na zachodzie, wróciłam do swoich rodzinnych stron – pięknego Opola, gdzie obecnie mieszkam z mężem, trójką dzieci i z rozpieszczonym kotem.

Finalnie to tutaj …

…znalazłam moje miejsce na ziemi. W Opolu z zamiłowaniem uczę języka niemieckiego, oprowadzam po pięknych zakątkach tego miasta, kieruję rozmaitymi imprezami kulturalnymi i biznesowymi oraz z wielką pasją śpiewam w duecie Aneta & Norbert.

IMG-20180304-WA0015
Przewodnik po Opolu